You are not logged in.

Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny
Ważne: Chrońcie dostęp do swoich kont. Przypominamy, że team nigdy nie zapyta Was o hasło.

Dear visitor, welcome to Elsword.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

furyknight

Trainee

• "furyknight" is male
  • "furyknight" started this thread

Occupation: Technikum informatyczne

wcf.user.option.userOption88: xMajo

• Send private message

1

Tuesday, February 28th 2012, 5:28pm

Miecznik/Arcyrycerz build umiejętności by Furyknight

a więc zainspirowany tutorialem fryee napisałem własny dla miecznika i arcyrycerza
gdyż gram elswordem na polaku i kiedyś grałem na amerykańskim serwie i zawsze wybierałem taką drogę elswordem

zaczynając
1job : miecznik wybieramy na 15 poziomie

2job : arcyrycerz po karkołomnym queście na 35 lvl

Skille rozdajemy tak jest to mój własny opracowany build dlatego może się spotkać z jakimiś negatywnymi komentarzami . ale moim zdaniem jest bardzo dobry i unikalny PvP/PvE
LINK : http://brokendisc.web.fc2.com/elsword/sk…5.5.5.5.3.5.5.5

Adnotacja do Skilli
- Burzliwy cios + NOTKA jeszcze ten koszt 100MP skill idealny do spamowania nim
- nie maksujemy mocnego cięcia jest on bezużyteczny
- dlaczego te gejzery odpowiem dobre przeciwko bossom na PvE
- Wiatrak 5/5 obowiązkowo go odblokowujemy ponieważ wyciska niezłe combo na PvE .
- Ostrze apokalipsy przedłuża nam zasięg melee ataku jeśli dodamy do tego skill typu wiatrak / burzliwy cios niezłe maszynki z tego połączenia wychodzą
- wszystkie passywki dodane na tym linku są absolutnym minimum które jest obowiązkowe w naszej grze
- Spiralna eksplozja > powietrzny cios ( można zamienić te skille ja dodałem w eksplozje i jestem zadowolony )
- wzmacniacz mocy działa dłużej niż adrenalina dlatego używamy tego pierwszego jako buffa
- osobiście korzystam z 2 pasków skilli ale poruszany temat jednoczesnego użycia ostrza apokalipsy i podwójnego ciosu rozwiązujemy w następujący sposób Świetnym pomysłem będzie wybranie jednego z tej dwójki, a pozostałe 5 punktów wydać na Pain Suppression

reszta skilli mówi sama za siebie sonic blade potrzebne do pvp .

aby ukazać wam moc elsworda w takiej postaci pokieruje się filmikiem który przedstawia potęgę tej postaci :
ten film mi najbardziej przypadł do gustu :

http://www.youtube.com/watch?v=DsbfAdcymWA

Z SERCA PRZEPRASZAM ZA ORTOGRAFIE ALE jakby wam 3x mozilla świrowała też byście na szybko pisali :)

COMBO DLA ARCYRYCERZA DZIĘKUJĘ ZA POMOC
Parę kombo dla Arcyrycerza
a) najprostsze z możliwych:
zzz>z + xxz + wyskakujemy w górę i uderzamy raz z + kontynuujemy combo powtarzając całość
- przeciwnik po uderzeniu go za pomocą "z" w powietrzu spada na ziemię, odwracając się i stając na nogi, więc kontynuowanie combo jest możliwe,
- najprostsze możliwe rozwiązanie, niezbyt skuteczne w pvp, gdyż przeciwnik prawdopodobnie zdąży uciec, jednak dobre na mobów, gdy nie lubisz się wysilać

b) podstawa dla Miecznika:
zzz + >>zzz + zzz + >>zzz...
- podstawowe combo dla Miecznika, którym powinieneś się kierować jeśli dopiero co zacząłeś nim grę,
- jeśli awansowałeś na Arcyrycerza, to śmiało poszerz to combo o jeden dodatkowy hit, którym nie przewrócisz wroga:
zzz>z + >>zzz + zzz>z...

c) podstawowe użycie Kopniaka dla Arcyrycerza:
zzz>z + zzz + Kopniak...
- zaczynamy standardowym combo, jednak przy drugim powtórzeniu, zamiast ">z" używamy umiejętności Kopniak, żeby przedłużyć combo i jednocześnie przy dużym prawdopodobieństwie wyzerować K.O. Counter (o czym później),
- jest to jedynie najprostszy sposób użycia tej umiejętności, w miarę nabierania umiejętności, będziesz używał go coraz później, aby jeszcze bardziej wydłużyć maksimum combo,

d) użycie Rozpłatania Zbroi dla Arcyrycerza:
zzz + Rozpłatanie Zbroi + zzz>z + zzz + Kopniak...
- Rozpłatanie Zbroi to świetny skill zarówno dla PvE, jak i PvP. Może zmniejszyć obronę przeciwnika do 0! Jednocześnie nie przewracając go, więc używamy go, jak najwcześniej, aby (przy odrobinie szczęścia) zwiększyć siłę reszty uderzeń do maximum,
- nie zapominamy oczywiście o użyciu w okolicy 3-4 kombinacji Kopniaka,

e) pierwsze porządne combo:
>>zzz + zzz + Rozpłatanie Zbroi + zzz>z + zzz + Kopniak + zzz>z + zzz + Wirujące Uderzenie + Śpiewające Ostrze (koniecznie gdy przeciwnik jest jeszcze w powietrzu inaczej nie uda się) + >>zzz...
- moje ukochane combo Niesamowitość Śpiewającego Ostrza w tym combo polega na tym, że po wykonaniu Wirującego Uderzenia, przeciwnik zostaje wyrzucony w powietrze i w momencie gdy jeszcze znajduje się w locie, używamy Śpiewającego Ostrza. Przeciwnik zostaje trafiony, staje znowu na nogi (pod warunkiem, że dostał, będąc w powietrzu), odrzuca go od nas kawałek i w tym momencie dobiegamy do niego szybko i używamy ">>zzz", aby kontynuować CAŁE kombo, ponieważ K.O. Counter zostaje wyzerowany
- jeśli zależy Ci jednak na dużym damage, albo efektownym wykończeniu przeciwnika, to zamiast Śpiewającego Ostrza, użyj Orkanu Piaskowego (Sandstorm),

f) wyrzucenie w powietrze + Rozpłatanie Zbroi:
zzz>z + xxz + Rozpłatanie Zbroi + zzz>z...
-tym razem najważniejsze jest świetne wyczucie czasu. Efektowny wygląd i duża przydatność jednak zachęcają do praktyki. Gdy wyrzucamy przeciwnika w powietrze, staje się on bezbronny i skazany na naszą łaskę. Można wykonać ruch zaprezentowany w punkcie "a", albo w chwili tuż przed upadkiem przeciwnika użyć na nim Rozpłatania Zbroi. Nie możemy tego zrobić ani za wcześnie, bo nie trafimy, ani za późno, bo zdąży upaść i niemożliwe będzie kontynuowanie combo. Jeśli dobrze wymierzyliśmy odległość (zmienna w zależności od tego czym go wyrzuciliśmy w atmosferę) i czas, to możliwe będzie kontynuowanie combo bez szans dla opponenta na ucieczkę z naszego ataku.

Teraz kwestia K.O. Counter. Polega to na tym, że nie możemy w nieskończoność przedłużać kombo umiejętnościami, które nie przewracają przeciwnika, np. Rozpłatanie Zbroi, lub kombinacja zzz>z. Nie jest to możliwe właśnie przez ten licznik, który ogranicza liczbę uderzeń "pozostawiających przeciwnika w pionie" do pewnego stopnia. Potęga Kopniaka polega na tym, że potrafi on ten licznik wyzerować (nie zawsze się udaje), dzięki czemu możemy znowu używać naszych umiejętności bez obawy, że przeciwnik upadnie w środku combo.

Wszelkie nowe pomysły będę umieszczał od razu

@Edit:
1. Poprawiłem podpunkt "e".
2. Drobna modyfikacja i upgrade "e" oraz dokładniejsze wyjaśnienie "a". Dodałem "f".
Elsword Nick : xMajo ( dawniej furyknight )

postać : Elsword

immortals 4 ever [*]

Wielki powrót po latach rozłąki z Tą grą :) :thumbup:

This post has been edited 9 times, last edit by "furyknight" (Feb 29th 2012, 9:09am)

Bladon

Intermediate

• "Bladon" is male

Occupation: Co tylko zechcesz...

• Send private message

2

Tuesday, February 28th 2012, 7:24pm

No nie ma co. Postarałeś się ;) Duże brawo na start, bo W KOŃCU zobaczyłem build dla Arcyrycerza, który mi się podoba. Dawno nie widziałem tak dobrego balansu, pomiędzy pvp i pve. Do jednej rzeczy jednak muszę się przyczepić. Posiadanie jednocześnie Podwójnego Ciosu i Ostrza Apokalipsy? Dodawanie punktów równolegle do tych dwóch umiejętności, nie jest pomysłem rozsądnym, bo i tak nie będziemy z nich jednocześnie korzystać. Jeśli kogoś interesuje bardziej pvp niż pve, to lepiej zrezygnować z jednego z powyższych i wrzucić punkty w Kopniak ulepszony notką dla większego damage. Kolejną sprawą jest to, że w tłumaczeniu trafiło się parę literówek i ortografów, które lekko kują w oczy :P
Kolejna sprawa to combo, które są dla Arcyrycerza i Miecznika podstawą oraz największym atutem. Można by tak dodać parę kombinacji i utworzyć swego rodzaju command list, jak w konsolowych bijatykach ;) Chętnie dorzucę parę xD

furyknight

Trainee

• "furyknight" is male

• Send private message

3

Tuesday, February 28th 2012, 8:29pm

Kolejną sprawą jest to, że w tłumaczeniu trafiło się parę literówek i ortografów, które lekko kują w oczy

już się z ortografów tłumacze jak na samym dole dodałem ze 3x mi sie usunęło wszystko i musiałem pisać od zera to efekt pośpiechu :)
myślę ze przez to mój build nie będzie źle odbierany ... wracając mam 2 paski skilli dlatego dodawałem w ostrze i podwójny cios :)

poza tym myślę ze większość starszych graczy ( bo takowym ja tez jestem ) doceni mój build który jest dobry na wszystko a nie tylko w 1 kierunku :)

życzę miłej lektury i z serca przepraszam za literówki :)

immortals 4 ever [*]

Bladon

Intermediate

• "Bladon" is male

• Send private message

4

Tuesday, February 28th 2012, 8:51pm

A co myślisz o tej liście combo? ;) Zawsze jakieś wsparcie dla nowszych graczy, a i może chociaż odrobinę podniesie to poziom w pvp.

furyknight

Trainee

• "furyknight" is male

• Send private message

5

Tuesday, February 28th 2012, 8:59pm

to PW ? żebym to dodał do pierwszego posta ... czy dodasz to w poscie poniżej ja to przekopiuje :)

immortals 4 ever [*]

6

Tuesday, February 28th 2012, 9:03pm

Mam pytanie, dlaczego nie dodałeś nic w Pain Suppression i w co dać pozostałe 2 pkt?

furyknight

Trainee

• "furyknight" is male

• Send private message

7

Tuesday, February 28th 2012, 9:07pm

pozostałe 2 punkty możesz dodać w Pain Suppression ja nie dodawałem bo uznałem ze nie będzie mi ono przydatne w tak dużej mierze . ale z tymi 2 punktami możesz zrobić co zechcesz . :) inwencja twórcza właściciela

immortals 4 ever [*]

Bladon

Intermediate

• "Bladon" is male

• Send private message

8

Tuesday, February 28th 2012, 9:09pm

Dobre pytanie ze strony Asterotha, które rozwiązuje nawet i kwestię poruszonego przeze mnie problemu odnośnie jednoczesnego użycia Ostrza Apokalipsy i Podwójnego Ciosu. Świetnym pomysłem będzie wybranie jednego z tej dwójki, a pozostałe 5 punktów wydać na Pain Suppression ;)

furyknight

Trainee

• "furyknight" is male

• Send private message

9

Tuesday, February 28th 2012, 9:13pm

jednoczesnego użycia Ostrza Apokalipsy i Podwójnego Ciosu. Świetnym pomysłem będzie wybranie jednego z tej dwójki, a pozostałe 5 punktów wydać na Pain Suppression ;)

ja korzystam z 2 pasków skilli A i B ( czyli 8 skilli ) dlatego wybrałem obydwa te skille :) ale dodam waszą uwagę do builda

immortals 4 ever [*]

Bladon

Intermediate

• "Bladon" is male

• Send private message

10

Tuesday, February 28th 2012, 9:39pm

Parę kombo dla Arcyrycerza ;)
a) najprostsze z możliwych:
zzz>z + xxz + wyskakujemy w górę i uderzamy raz z + kontynuujemy combo powtarzając całość
- przeciwnik po uderzeniu go za pomocą "z" w powietrzu spada na ziemię, odwracając się i stając na nogi, więc kontynuowanie combo jest możliwe,
- najprostsze możliwe rozwiązanie, niezbyt skuteczne w pvp, gdyż przeciwnik prawdopodobnie zdąży uciec, jednak dobre na mobów, gdy nie lubisz się wysilać :P

b) podstawa dla Miecznika:
zzz + >>zzz + zzz + >>zzz...
- podstawowe combo dla Miecznika, którym powinieneś się kierować jeśli dopiero co zacząłeś nim grę,
- jeśli awansowałeś na Arcyrycerza, to śmiało poszerz to combo o jeden dodatkowy hit, którym nie przewrócisz wroga:
zzz>z + >>zzz + zzz>z...

c) podstawowe użycie Kopniaka dla Arcyrycerza:
zzz>z + zzz + Kopniak...
- zaczynamy standardowym combo, jednak przy drugim powtórzeniu, zamiast ">z" używamy umiejętności Kopniak, żeby przedłużyć combo i jednocześnie przy dużym prawdopodobieństwie wyzerować K.O. Counter (o czym później),
- jest to jedynie najprostszy sposób użycia tej umiejętności, w miarę nabierania umiejętności, będziesz używał go coraz później, aby jeszcze bardziej wydłużyć maksimum combo,

d) użycie Rozpłatania Zbroi dla Arcyrycerza:
zzz + Rozpłatanie Zbroi + zzz>z + zzz + Kopniak...
- Rozpłatanie Zbroi to świetny skill zarówno dla PvE, jak i PvP. Może zmniejszyć obronę przeciwnika do 0! Jednocześnie nie przewracając go, więc używamy go, jak najwcześniej, aby (przy odrobinie szczęścia) zwiększyć siłę reszty uderzeń do maximum,
- nie zapominamy oczywiście o użyciu w okolicy 3-4 kombinacji Kopniaka,

e) pierwsze porządne combo:
>>zzz + zzz + Rozpłatanie Zbroi + zzz>z + zzz + Kopniak + zzz>z + zzz + Wirujące Uderzenie + Śpiewające Ostrze (koniecznie gdy przeciwnik jest jeszcze w powietrzu inaczej nie uda się) + >>zzz...
- moje ukochane combo 8) Niesamowitość Śpiewającego Ostrza w tym combo polega na tym, że po wykonaniu Wirującego Uderzenia, przeciwnik zostaje wyrzucony w powietrze i w momencie gdy jeszcze znajduje się w locie, używamy Śpiewającego Ostrza. Przeciwnik zostaje trafiony, staje znowu na nogi (pod warunkiem, że dostał, będąc w powietrzu), odrzuca go od nas kawałek i w tym momencie dobiegamy do niego szybko i używamy ">>zzz", aby kontynuować CAŁE kombo, ponieważ K.O. Counter zostaje wyzerowany ;)
- jeśli zależy Ci jednak na dużym damage, albo efektownym wykończeniu przeciwnika, to zamiast Śpiewającego Ostrza, użyj Orkanu Piaskowego (Sandstorm),

f) wyrzucenie w powietrze + Rozpłatanie Zbroi:
zzz>z + xxz + Rozpłatanie Zbroi + zzz>z...
-tym razem najważniejsze jest świetne wyczucie czasu. Efektowny wygląd i duża przydatność jednak zachęcają do praktyki. Gdy wyrzucamy przeciwnika w powietrze, staje się on bezbronny i skazany na naszą łaskę. Można wykonać ruch zaprezentowany w punkcie "a", albo w chwili tuż przed upadkiem przeciwnika użyć na nim Rozpłatania Zbroi. Nie możemy tego zrobić ani za wcześnie, bo nie trafimy, ani za późno, bo zdąży upaść i niemożliwe będzie kontynuowanie combo. Jeśli dobrze wymierzyliśmy odległość (zmienna w zależności od tego czym go wyrzuciliśmy w atmosferę) i czas, to możliwe będzie kontynuowanie combo bez szans dla opponenta na ucieczkę z naszego ataku.

Teraz kwestia K.O. Counter. Polega to na tym, że nie możemy w nieskończoność przedłużać kombo umiejętnościami, które nie przewracają przeciwnika, np. Rozpłatanie Zbroi, lub kombinacja zzz>z. Nie jest to możliwe właśnie przez ten licznik, który ogranicza liczbę uderzeń "pozostawiających przeciwnika w pionie" do pewnego stopnia. Potęga Kopniaka polega na tym, że potrafi on ten licznik wyzerować (nie zawsze się udaje), dzięki czemu możemy znowu używać naszych umiejętności bez obawy, że przeciwnik upadnie w środku combo.

Wszelkie nowe pomysły będę umieszczał od razu ;)

@Edit:
1. Poprawiłem podpunkt "e".
2. Drobna modyfikacja i upgrade "e" oraz dokładniejsze wyjaśnienie "a". Dodałem "f".

This post has been edited 2 times, last edit by "Bladon" (Feb 28th 2012, 11:27pm)

furyknight

Trainee

• "furyknight" is male

• Send private message

11

Wednesday, February 29th 2012, 9:07am

Dziękuję za listę combo przypinam ją do 1 posta ^^

immortals 4 ever [*]

12

Saturday, March 3rd 2012, 4:36pm

Świetny poradnik który przekonał mnie ostatecznie do gejzerów :) Jak będzie można zresetować skille to w nie będę dawać. Nie ukrywając dawałam punkty w skille które są wg mnie nieprzydatne i mnie zawiodły...

Bladon

Intermediate

• "Bladon" is male

• Send private message

13

Monday, March 5th 2012, 3:24pm

Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji co do każdego questa na odblokowanie skilli to zapraszam tutaj:
http://elwiki.net/w/SQ_guide

Wszystko dokładnie opisane, łącznie z miejscem gdzie dropić, wymaganiami odnośnie levelu, itd. Odnośnie umiejętności dla Elsworda, to odblokowujesz kolejno: Rozpłatanie Zbroi, Wiatrak, Podwójny Cios i Pain Suppression (nie pamiętam tłumaczenia xD)

DamYan

ex-Team

• "DamYan" is male

• Send private message

14

Monday, March 5th 2012, 10:41pm

Dobra, wątek Zamykam, jeżeli Autor będzie chciał coś zmienić to niech pisze do mnie na PW.

Pamiętajcie, żeby pisać na temat danego tematu, a nie pytać się o coś innego...